Przejdź do nagłówka Przejdź do zawartości Przejdź do stopki Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do strony logowania Przejdź do strony kontaktowej

Historyczny sukces Wiolety Grodzkiej. Studentka WSPiA pierwszą Akademicką Mistrzynią Polski w kickboxingu

08.06.2026

Studentka WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zapisała się w historii polskiego sportu akademickiego. Podczas pierwszych Akademickich Mistrzostw Polski w kickboxingu Wioleta Grodzka wywalczyła złoty medal w kategorii do 55 kg, dołączając do grona pierwszych mistrzów akademickich w dyscyplinie.

Warszawa była gospodarzem premierowej edycji Akademickich Mistrzostw Polski w kickboxingu. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci aż 51 uczelni z całego kraju, którzy przez dwa dni walczyli o medale w formule kick-light oraz K1. Wśród najlepszych zawodników i zawodniczek nie zabrakło reprezentantki WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Złoty medal dla WSPiA zdobyła Wioleta Grodzka, triumfując w formule kick-light w kategorii wagowej do 55 kilogramów. W drodze po zwycięstwo pokazała doskonałe przygotowanie techniczne, skuteczność oraz sportową determinację. W finałowym pojedynku pokonała Julię Marciniak z Uniwersytetu Łódzkiego, sięgając po tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski.

Sukces Wiolety Grodzkiej nie jest przypadkowy. Studentka WSPiA od lat należy do czołowych zawodniczek krajowej sceny kickboxingu, po raz kolejny udowodniając, że potrafi skutecznie rywalizować z najlepszymi zawodniczkami w kraju. Więcej o sukcesach i karierze Wiolety Grodzkiej przeczytacie Państwo w artykule, który niedawno pojawił się na stronie naszej Uczelni.

Rektor WSPiA prof. Jerzy Posłuszny oficjalnie pogratulował studentce, zaznaczając, że jej sukces jest powodem do dumy dla całej społeczności akademickiej WSPiA:

×
×

Pani osiągnięcie pokazuje, że studenci WSPiA potrafią z powodzeniem łączyć rozwój naukowy z realizacją sportowych pasji. Gratuluję determinacji, konsekwencji i znakomitego wyniku, który jest inspiracją dla innych studentów oraz doskonałą promocją naszej Uczelni.

Akademickie Mistrzostwa Polski w kickboxingu

Pierwsze Akademickie Mistrzostwa Polski w kickboxingu były ważnym wydarzeniem dla całego środowiska sportu akademickiego. Po latach starań kickboxing dołączył do grona dyscyplin rozgrywanych w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej zgromadził wielu utytułowanych zawodników, medalistów mistrzostw Polski i reprezentantów kraju, co dodatkowo podnosi rangę sukcesu studentki WSPiA.

Zawody zakończyły się zwycięstwem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w klasyfikacji generalnej uczelni.