Przejdź do nagłówka Przejdź do zawartości Przejdź do stopki
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Resetuj rozmiar
Kontrast
Skala szarości

Kryminologia

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Uzyskany tytuł: licencjat

 

Kryminologia jest prestiżowym i popularnym kierunkiem. Studia, które proponuje Ci WSPiA, mają charakter multidyscyplinarny. Koncentrują się na osobie przestępcy i łączą wiedzę z zakresu różnych nauk m.in.: psychologii, medycyny, prawa, socjologii czy ekonomii. Nauczysz się analizować uwarunkowania psychologiczne oraz społeczne przestępcy, oraz mechanizmy zapobiegania i zwalczania przestępczości. Poznasz mechanizmy, które pchają daną osobę w kierunku zbrodni. Podczas studiów w WSPiA poznasz m.in. tajniki profilowania kryminalnego, fenomenologii i etiologii kryminalnej, form i metod zwalczania przestępczości. Zaproponujemy Ci interesujące przedmioty łączące kryminologię z historią, sztuką i literaturą.

W ramach Kryminologii swoje wykształcenie profilujesz przedmiotami do wyboru m.in.:

  • Podstawy psychiatrii,
  • Medycyna sądowa,
  • Analiza kryminalna.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kierunku Kryminologia -   


Harmonogram tegorocznych terminów rekrutacji:

  • I tura rekrutacji od 3 czerwca 2024 r. do 2 sierpnia 2024 r.
  • II tura rekrutacji od 5 sierpnia 2024 r. do 26 września 2024 r.

Kandydaci rejestrują się elektronicznie i składają dokumenty on-line w systemie e-rekrutacja. Brakujące dokumenty (np. świadectwo maturalne) można uzupełnić w dowolnym momencie w czasie trwania rekrutacji.

Następnie kandydaci są zobowiązani do złożenia dokumentów w biurze rekrutacji, przed upływem terminu rekrutacji na studia tj. przed 2 sierpnia- I tura; 26 września- II tura. Kandydat jest przyjmowany na studia w tej turze rekrutacji, w której złożył kompletne dokumenty.