Przejdź do nagłówka Przejdź do zawartości Przejdź do stopki
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Resetuj rozmiar
Kontrast
Skala szarości

Prawo

Jednolite studia magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

Czas trwania: 5 lat (10 semestrów)
Uzyskany tytuł: magister

System kształcenia aplikacyjnego i ogólnego, doskonała kadra naukowa, ciekawe zajęcia praktyczne i wysokie oceny niezależnych ekspertów. Tak w największym skrócie można opisać jednolite studia magisterskie na kierunku "PRAWO" w WSPiA.

Oferujemy Ci zdobycie tytułu magistra „PRAWA” (podczas 5-letnich studiów magisterskich) oraz jako jedyna niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu stopnia naukowego doktora nauk prawnych (podczas 3-letniego Seminarium Doktoranckiego). Ponadto w WSPiA możesz uczestniczyć w bezpłatnym Kursie na aplikacje prawnicze, przygotowującym Cię do egzaminów wstępnych na poszczególne aplikacje. W trakcie studiów możesz także pracować w jednej z największych i najlepszych w Polsce Kliniki Prawa. Dzięki studiom w WSPiA zyskasz wiedzę i umiejętności niezbędne w przyszłej pracy zawodowej.

Dwie ścieżki w ramach Kolegium Prawa:

  • PRAWNICZA ŚCIEŻKA APLIKACYJNA PRZYGOTOWUJĄCA DO ODBYCIA APLIKACJI I WYKONYWANIA ZAWODU: sędziego, prokuratora radcy prawnego, adwokata, notariusza i komornika.
  • ŚCIEŻKA PRZYGOTOWUJĄCA DO WYKONYWANIA INNYCH ZAWODÓW PRAWNICZYCH (m.in.: referendarza sądowego, asystenta sędziego, asystenta prokuratora, doradcy podatkowego, brokera ubezpieczeniowego, kuratora sądowego i mediatora)

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kierunku Prawo- FAQ   


Harmonogram tegorocznych terminów rekrutacji:

  • I tura rekrutacji od 3 czerwca 2024 r. do 2 sierpnia 2024 r.
  • II tura rekrutacji od 5 sierpnia 2024 r. do 26 września 2024 r.

Kandydaci rejestrują się elektronicznie i składają dokumenty on-line w systemie e-rekrutacja. Brakujące dokumenty (np. świadectwo maturalne) można uzupełnić w dowolnym momencie w czasie trwania rekrutacji.

Następnie kandydaci są zobowiązani do złożenia dokumentów w biurze rekrutacji, przed upływem terminu rekrutacji na studia tj. przed 2 sierpnia- I tura; 26 września- II tura. Kandydat jest przyjmowany na studia w tej turze rekrutacji, w której złożył kompletne dokumenty.