Przejdź do nagłówka Przejdź do zawartości Przejdź do stopki
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Resetuj rozmiar
Kontrast
Skala szarości

NOWŚĆ: Transport - Spedycja - Logistyka

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Uzyskany tytuł: licencjat

Wybierając studia na kierunku "Transport-Spedycja-Logistyka" zdobędziesz cenną wiedzę z zakresu realizacji procesów związanych z logistyką i zarządzaniem w transporcie. Dzięki praktycznym zajęciom prowadzonym przez ekspertów posiadających wieloletnie doświadczenie w branży transportu drogowego i lotniczego, bez problemu odnajdziesz pracę na stanowiskach menedżerskich w przedsiębiorstwach i instytucjach transportowych. W dobie wielu zmian gospodarczych, Podkarpacie stało się centrum logistycznym, hubem przeładunkowych na wschód. Niewątpliwie otwiera to przed absolwentami naszego kierunku wiele możliwości i daje szerokie perspektywy zawodowe.

Specjalności na kierunku:


Harmonogram tegorocznych terminów rekrutacji:

  • I tura rekrutacji od 3 czerwca 2024 r. do 2 sierpnia 2024 r.
  • II tura rekrutacji od 5 sierpnia 2024 r. do 26 września 2024 r.

Kandydaci rejestrują się elektronicznie i składają dokumenty on-line w systemie e-rekrutacja. Brakujące dokumenty (np. świadectwo maturalne) można uzupełnić w dowolnym momencie w czasie trwania rekrutacji.

Następnie kandydaci są zobowiązani do złożenia dokumentów w biurze rekrutacji, przed upływem terminu rekrutacji na studia tj. przed 2 sierpnia- I tura; 26 września- II tura. Kandydat jest przyjmowany na studia w tej turze rekrutacji, w której złożył kompletne dokumenty.


Kierunek Transport-Spedycja-Logistyka realizowany jest w ramach projektu „Transport-Spedycja-Logistyka-Absolwenci z Przyszłością” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Dzięki temu studenci WSPiA oprócz możliwości zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu transportu, spedycji i logistyki będą mogli skorzystać m.in. z dobrze płatnych staży zawodowych, na które zaplanowano około 500 tys. zł. Ponadto studenci będą mogli uczestniczyć w zagranicznych wizytach studyjnych w firmach z branży transportowo-logistycznej. Dodatkowo w programie studiów przewidziane są dodatkowe zajęcia językowe podnoszące kompetencje komunikacyjne studentów.